Lab-Z makers

De makers van Lab-Z

Lab-Z is de plek waar makers de vrijheid krijgen om te onderzoeken wat ze willen maken, voordat ze het maken. Het proces staat centraal: waar sta je nu, waar wil je naartoe en wat heb je nodig om daar te komen? De afgelopen jaren hebben uiteenlopende makers een traject binnen Lab-Z doorlopen. Van tekentafel tot volwaardige voorstelling.

Ieder jaar helpen we een nieuwe lichting makers de richting van het podium te vinden, en we zijn daarom ook trots om alle makers van de afgelopen jaren aan jullie voor te mogen stellen. 

2026

Julia Versteeg

Julia Versteeg (26), is een muziektheater maker en performer die haar opleiding begon aan de MBO Theaterschool in Rotterdam. In de zomer van 2025 studeerde ze af aan de opleiding muziektheater van ArtEZ. Als maker werkt ze graag met de tragische kant van de mens.

“Er zit zoveel schoonheid in het ongemak, dat we liever niet tentoonstellen.”.

Ze behandeld groot maatschappelijke problemen, zoals sociaaleconomische ongelijkheid, door kleine persoonlijke verhalen. “Al het theater kun je vinden op straat.”. Met haar eigen muziek probeert ze mensen te roeren. Haar nummers gaan over echte situaties en helpen haar deze te verwerken of extra te waarderen. In haar afstudeerwerk Vrouw op Zuid bezong ze verhalen uit Rotterdam zuid. Met als doel het laten zien dat statistieken niet de hele waarheid dekken van wijken die worden gezien als achterstandswijken.

 

Said el Abboudi

Said el Abboudi is acteur, toneelschrijver en theatermaker, eerder bekend van zijn eerste Lab-Z voorstelling Theater is mijn redding. Bij Lab-Z maakte hij Troost, zijn tweede productie. Een muzikaal-theatrale reis naar zijn roots in Marokko, waar hij de confrontatie met zichzelf aangaat. Hij graaft in herinneringen uit zijn kindertijd, stelt zich kwetsbaar op en onderzoekt wat pijnlijke jeugdervaringen hebben gedaan met wie hij nu is. Muzikaal begeleid door Dwight Breinburg van het Amsterdams Andalusisch Orkest.

Maia Steinberg

Maia Steinberg is een Uruguayaanse componist, klassiek zangeres, interdisciplinair kunstenaar en community artist die haar artistieke praktijk muziek verbindt met andere disciplines, vanuit het geloof dat kunst een krachtig middel is voor verbinding met de wereld om ons heen. Haar werk verscheen in films, theaterproducties en museumtentoonstellingen en ze trad op in opera-, koor- en volksmuziekprojecten wereldwijd. Centraal in haar werk staat de verkenning van hoe geluid sociale transformatie kan stimuleren. Als oprichter van VoCreation, een bekroond gezelschap dat vocale muziek inzet voor maatschappelijke verandering via locatiegebonden concerten, meeslepende geluidservaringen en participatieve projecten rond new opera en muziektheater. Bij Lab-Z doorloopt Maia een traject met haar project Voices of the Earth, dat te zien zal zijn als O. Lab tijdens O. 2026.

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje