Keti Koti 2025
Herdenk en vier Keti Koti met ons! Elk jaar herdenken en vieren we de afschaffing van de slavernij in Nederland en Suriname. Een belangrijke gebeurtenis in onze (gezamenlijke) geschiedenis waar Theater Zuidplein/ons podium/wij bij stilstaat. Dat doen we met een speciaal Keti Koti programma op Zuid, met en voor Zuid. Twee dagen lang is ons huis geopend en maken we ruimte voor dialoog, ontmoeting, viering en verdieping. Er zijn talks, (kinder-)workshops, kunst, muziek en lekker eten. Kom langs. Laten we delen en uitwisselen. Samen.
Benieuwd naar meer verhalen over vrijheid, (on)gelijkheid en identiteit? Bekijk dan ook onze themalijn Over Vrijheid, met programma’s die raken, spiegelen en verbinden. Gemaakt samen met onder andere de mensen van Zuid, maar voor iedereen in de stad. Loop binnen, doe mee en laat je raken.
Twee dagen vol betekenis: Herdenken & Vieren
Ons Keti Koti-programma bestaat uit twee dagen vol kunst, verhalen, muziek en gesprekken Op 30 juni herdenken we, op 1 juli vieren we de vrijheid.
Herdenken
Op maandag 30 juni staan we stil bij onze gedeelde geschiedenis. Dit doen we met een programma voor en door jong en oud. Overdag speelt Theaterwerkplaats voor Oude Rotten hun voorstelling Makandra. ’s Avonds nemen de opkomende creatievelingen het podium over tijdens een speciale editie van Gevoelige Snaar. Tussendoor zijn er verbindende workshops, talks en is er natuurlijk lekker eten.
14.30 uur - 16.00 uur Makandra + nagesprek
16.00 uur - 18.30 uur Workshops, market & food
09.00 uur - 21.00 uur Gevoelige Snaar
Vieren
Vier mee, loop mee, proef mee! Dinsdag 1 juli staat ons huis voor je open met een Keti Koti programma voor en door Zuid in samenwerking met *Stichting Whatever.
Het programma trappen we af met een kleurrijke optocht door de wijk waar iedereen bij aan kan haken –in klederdracht (niet verplicht). Verzamelen: om 15.30 uur op het plein voor Theater Zuidplein. Begeleid door een Surinaamse brassband maakt de stoet een lus langs het theater en eindigt binnen in de foyer van Theater Zuidplein, waar de rest van het programma plaatsvindt.
Vanaf 1700 uur delen we Free Heri Heri uit en eten we gezamenlijk. Ook starten er verschillende, gratis workshops in de studio’s voor jong en oud. In de foyer is er een Kotoshow, live muziek met band én dans.
15.30 uur - 16.00 uur Verzamelen kleurrijke optocht (zuidplein Annie M.G. Schmidtplein)
16.00 uur - 16.30 uur Kleurrijke optocht
16.30 uur - 18.00 uur Diverse Workshops (Studio’s Theater Zuidplein)
16.45 uur - 17.00 uur Optreden Aleke Kinder dansgroep
17.00 uur Free Heri Heri for all (300 porties)
17.30 uur - 18.00 uur Koto show en geschiedenis?
18.00 uur - 19.30 uur Live muziek met Surinaamse band Drai Ston
*Stichting Whatever bestaat al ruim 24 jaar en heeft al die jaren verschillende projecten, evenementen en workshops georganiseerd daan op het gebied van kunst – cultuur – media. Uit die activiteiten zijn er veel muziek-, dans- en theatergroepen ontstaan.
Met hun events willen zij nieuwe doelgroepen bereiken en zetten zich in voor kennis- en cultuuroverdracht. “Als je elkaars cultuur/erfgoed kent zul je het ook beter begrijpen. Dit leidt tot verbroedering en wederzijds begrip.”
Pay What You Can
Alle evenementen zijn gratis toegankelijk via Pay What You Can. Je kunt gewoon langskomen, maar we raden je aan een ticket te reserveren. Sommige programma’s hebben een maximale zaalcapaciteit en zijn al (bijna) uitverkocht. Ook hebben we een maximaal aantal uit te delen Free Heri Heri maaltijden. We zorgen ervoor dat als je misgrijpt er ook nog lekkers verkrijgbaar is.
Keti Koti leeft niet alleen op 30 juni en 1 juli
Gedurende het hele jaar brengen makers en artiesten verhalen die raken aan het slavernijverleden, vrijheid en gelijkwaardigheid, omdat dit gesprek volgens ons nooit zou moeten stoppen. Hieronder zie je voorstellingen en events die het hele jaar door raken, prikkelen en verbinden.